Jump to content

A.Serin

Administrators
 • Content Count

  210
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

A.Serin last won the day on June 6

A.Serin had the most liked content!

Community Reputation

128 Excellent

About A.Serin

 • Rank
  Egzocuk

Personal Information

 • Konum
  Sivas

Recent Profile Visitors

460 profile views
 1. Chromatopelma cyaneopubescens (Greenbottle blue Tarantula) Yaşam alanı: VenezuelaTür: Çalılık-yarı ağaççılYetişkin boy: 7 cm gövdeKarakter: Genelde ürkek, meraklıZehir etkisi: HafifBüyüme hızı: Hızlı büyürBombalama tüyü: VarSıcaklık: 21-30°C (69.8-86°F) Nem: % 60-70Bu tür Strand tarafından, 1907 yılında tanımlanmıştır. Yaşam alanı Venezuelanın kurak alanlarıdır. Yaygınolarak "Greenbottle blue Tarantula" ismiyle bilinirler. Genel görüntü olarak çok güzel türdür. Carapace yani karpaksı metalik parlak yeşil, bacakları metalik parlak mavi ve abdomeni ise turuncu uzun tüylerle kaplı çok gösterişli bir tarantuladır. Bu tür genelde ürkektir ve rahatsız edildiğinde hemen yuvasına kaçmak ister fakat kimi zaman kendini savunmak için bombalar ayrıca meraklı yapıları vardır. Zehir etkileri düşüktür. Chromatopelma cyaneopubescens türü oldukça hızlı büyüyen türlerdendirve orta boyutta tarantulalardır türün yetişkin dişisi 7 cm gövde, 13-15 cm bacak çapında olur. Erkekler dişilerle aynı renktedir fakat boyut olarak daha ufaklardır. Dişi bireyler 12 yıl civarı yaşarken erkekler 3-4 yıl civarı yaşarlar. Bu tür doğal yaşamında çöl tarzı kurak bölgeleri sever genelde yarı ağaççıl yada çalılık türü denebilir, yuvalarını çalılara geniş ağlar örerek yaparlar ve genelde ağın görünen yerlerinde dururlar yani pek saklanmazlar. Ağlarına gelen avları avlarlar.Yeni hobicilere başlangıç olarak önerilebilecek türlerdendir.Chromatopelma cyaneopubescens türü sling evresinde oldukça değişik renk tonlarındadır. Aşağıdaki resimde Chromatopelma cyaneopubescens slingi görülmektedir ve görüldüğü gibi değişik renklerdedir bu renk ve desenler büyüdükçe değişir.
 2. A.Serin

  Merhabalar

  Hoş geldiniz 🙂 tabiki hepimiz bilgilerimizi paylaşırsak ancak kaliteli bir platform olur bura 😃
 3. A.Serin

  Cataglyphis Aenescens

  @Herceptin kendisi multi yapıp yaklaşık 70 80 işçiye ulaştırdı yanlış hatırlamıyorsam
 4. A.Serin

  Wp gurubu

  Öncelikle sistem ile ilgili bir sorun ya da öneriniz olur ise moderatörlerim ile değil bizzat ben ile iletişime geçebilirsiniz bu forumu kurmadan önce wp gurubunda büyüdük birden olmadı 4 farklı alt yapı ve 8 aylık deneme sonucunda forum bu halini aldı forumu kurduktan sonra 1 ay yine açmadım çünkü gerekli bilgilerin girilmesini istedim bir çok canlı hakkında bilgi var forumda gruplarda da bir canlı hakkında soru sorulduğu taktirde foruma yönlendirme yapıyoruz evet çekiliş yapıyoruz fakat çekilişlerimiz yine forum ile bağlı oluyor yani bizim bütün platformlarımız birbirine bağlıdır çünkü en başta küçük bir wpgurubu açmasaydık bu seviyelere gelemezdik içinde bulunduğum gruplarda da foruma direkt yönlendirme ile reklam yapıyorum bu arada belli zamanlarda alınan yedekler ile arşiv tutuluyor forumun hard disk inin zarar görmesi gibi bir durum söz konusu değil hatta kullanıcılar diğer platformlarda sıkıntı yaşadığı için ben sınırsız hosting kullanıyorum bu sayede siz istediğiniz boyutta fotoğraf paylaşabiliyorsunuz ayrıyetten münkün mertebe moderatörlerim ile münakaşaya girmemeye çalışın kadro çok sevdiğim ve bu güne kadar beni hiç yalnız bırakmayan kişiler tarafından kurulmuştur ayrıyetten @RedtheLightning hiç bir wp gurubunda yoktur mümkün mertebe şikâyetlerinizi bana bildiriniz iyi akşamlar.
 5. A.Serin

  İstek ve Öneriler

  Düzenleyecem kesinlikle çok güzel fikir
 6. A.Serin

  Puan kutusu

  Çıkabilecek bütün puanların şansları eşittir 2500 puan a kadar cikabiliyor
 7. A.Serin

  Wp gurubu

  @Alperen arkadaşımız ile iletişime geçebilirsiniz
 8. A.Serin

  Wp gurubu

  Ilgileniyorum
 9. A.Serin

  Wp gurubu

  Tabiki bekliyorum
 10. A.Serin

  Wp gurubu

  Gurubumuz vardır
 11. A.Serin

  mağaza

  Ürünlerin çoğu hazır cımbızdan test tüpü kapaklarına a dan z ye her şey olacak tam tarih veremiyorum ama çok yakın
 12. Merhaba ata abi ben murat

   

 13. A.Serin

  Kraliçeye işçi ekleme - 1

  videosu geliyor
 14. Sizlere söz verdiğim gibi ekleme yaptım fakat video çekemedim Formica rufibarbis kraliçesine işçi ekledim ve kabul ettiler
×