Jump to content

enesrx

Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  38
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Puan

  385 [ Donate ]

Topluluk Puanı

5 Neutral

enesrx Hakkında

 • Derece
  Yumurta

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. enesrx

  Kraliçeye işçi ekleme?

  Bugün ve dün messorda işçi eklemeyi denedim.Eklemeyi denediğim kraliçenin işçisi yoktu ve 15 tane felan yumurtasi vardı.İkisi de hayal kırıklığı minor ve media işçilerini denedim tek tek.Elbet benim de hatam vardir ama ikisi de hüsran.İşçiyi kraliçeden almayi denedim ama kavradı bırakmadı zaten messorda işçi eklemeye gerek yoktu ama denedim öyle.^
 2. enesrx

  Kraliçeye işçi ekleme?

  .
 3. enesrx

  Kraliçeye işçi ekleme?

  Bazı türlerde kraliceye yardımcı olması için işçi kraliçeye benimsetiliyor.Bu yaygı türler messor ve lasius gibi türlerde yapılabilir mi?Bunun gerekliliği yok ama ne gibi faydası zararı olabilir? /Konuyu boş gibi görmeyin bu gün kraliçeme minor işçi eklemeye çalıştım başarısız oldu.Hatta işçiyi öldürdü.Başarılı olsaydım ne olurdu?/(Messor)
 4. enesrx

  Türü nedir ve Multiqueen olur mu?

  Kankam bilmiyorum ya saldım ama onlar doğada yuva kuracaktır.Ama sahiden kanatlar açık değildi.Baya yapışıktı neyse.
 5. enesrx

  Türü nedir ve Multiqueen olur mu?

  Kanatlı olanları doğaya saldım multi şuan denemiyorum.Sağol
 6. enesrx

  sıcaklık

  Ben ısıtmak için şimdilik imkanim yon suyu ısıtıp cam şişeye aktarıyorum havlu ile sarip tüplerin ortasina koyuyprum 6saat petek yanar gibi ısıtıyor.
 7. enesrx

  Türü nedir ve Multiqueen olur mu?

  açıkçası risk alıyorum birbiriyle iyi anlaşıyor gibime geldi.Kanatlı olan hala kanadını dökmedi anormal mi?
 8. enesrx

  Geçte olsa hepinize merhaba

  Yaşadığınız ili sorabilir miyim?
 9. enesrx

  Türü nedir ve Multiqueen olur mu?

  Türü lasius,messor veya yerli yaygın tür olacağandan büyük ihtimal bakımında da farklılı olmayacağından şimdilkk önemli değil evet haklısınız kalitesiz fotoğraflar.
 10. enesrx

  Türü nedir ve Multiqueen olur mu?

  Türü?(Messordur büyük ihtimal farklıysa bakım olarak da farkını söyleyiverin) ''multi deneyeceğim sizce olur mu?Sadece 2 tane test tüpü olduğundan...(4.arkadaşa verdim) ''Şuan enerjileri yok gibi ögleden beri tutuyorum belki 1-2 gündür dışardalar takviye enerji verim mi?
 11. enesrx

  BURSAA uçuşş

  Ya açıkçası şuan elimde sadece iki tane test tüpü var ben oyüzden deneyeceğim....
 12. enesrx

  BURSAA uçuşş

  Ya ben şey diyecektim ikisini aynı taşıma kabına koymuştum ve sorun olmadı acaba multiqueen deneyeyim mi?
 13. enesrx

  BURSAA uçuşş

  Saat:13-14 (3adet) Saat:12-12:30(1adet) 1adet:Basketbol sahasında 3adet:Düz kaldırım yolunda 🙂 nasıl gordugumu hile hatirlayamiyorum... Yagmurdan 1-2 gun sonra Bursa.
 14. enesrx

  BURSAA uçuşş

  Evet bugün 4 adet kraliçe buldum...Kahin olan arkadaşımız çok haklı cumartesi gören de varmış.Tebrik ederim onu da :D(Aksam fotoğraf;tür sorgulama yaparım)
 15. enesrx

  Boyalı Kaplumbağa (Chrysemys Picta)

  Boyalı Su Kaplumbağası Kabuğuna çekilmiş: https://i.hizliresim.com/bVXl68.jpg Zorluk Derecesi: Orta Ana Vatanı: Kuzey Amerika Besin(Doğal Ortamda); Hafif akan bir çayın,derenin sığ kısmındaki bol bitkilerin arasında bulunur onlarla beslenir ana besin kaynağı onlardır.Bu kaplumbağalar özellikle suyun üzerinde yüzen uzun dallı bitkilerden hoşlanırlar.Ayrıca yusufçuk gibi böceklerin larvaları da dahil olmak üzere su böceklerini,sümüklü böcekleri,kurbağa yavrularını ve balıkları da yerler.Taze besin aramak ve yumurtlamak haricinde karaya çıkmazlar. Boyut: Yetişkin dişler 10-10cm boyuna erişirken erkekler dişlerden bi' tık kısa olurlar. Bakım Akvaryum,ideal olarak kaplumbağanızı mutlu etmek için en az yüz galonluk suya sahip bir tank + arazi için ilave alan gerekir.Ayriyeten suda yüzen platfrom kullanabilirsiniz.'Suyun kirli ve kalitesiz olması da hayvanınızın enfeksiyon kapmasına,hasta olmasına sebebiyet verebilir.Su temiz tutulmalıdır.Bunun içinde düzenli su değişimlerini sağlamak için akvartum filtresi gerekmektedir. Besleme,yapraklı yeşillikler,sebzeler,maydanoz,koyu maruk yaprakları ile olabilir.Karides parçaları,elma küpleri de lezzetli bir ikramdır onlara göre...Kaplumbağalar kabuklarını iyi tutmalıdırlar,bunun için de kalsiyum alması lazım...Küçük böcekler iş görecektir. Işıklandırma Kaplumbağamız ışıklandırmaya ihtiyaç duyuyor.UVB aydınlatmasü bunu halledecektir ama güçlerinin listesini vereceğim anlayacaksınız zaten. 2.0:Gün Işığı 5.0:Tropikal Işık ve 8.0 da:Çöl Işığı UVB aydınlatması,günlük on iki saat boyunca açılmalı.Ampul da her altı ayda bir değştirilmelidir.UVB ışıklandırması hakkında çok ayrıntı var,genel görünümü bozmaması için o işi size bırakıyorum... Evet bu tür de bu kadardı temizliğe çok dikkat edin parazitler ve enfeksiyon baş belasıdır.Çünkü kirli su ve beslenme sırasında suya bıraktığınız nimet ya da hayvanınızın bıraktığı atık sorun çıkartabilir. İyi forumlar
 • Most Puan

  • 532
  • 387
  • 385
  • 338
  • 315
×