Jump to content

Selimttkr

Moderators
 • İçerik sayısı

  16
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1
 • Puan

  8 [ Donate ]

Selimttkr last won the day on Mart 20

Selimttkr had the most liked content!

Topluluk Puanı

5 Neutral

Selimttkr Hakkında

 • Derece
  Yumurta

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Selimttkr

  Türü Nedir

  Türü nedir beyler yardımcı olurmusunuz
 2. Selimttkr

  Bariyer için yardım

  Vazelin de kullanabilirsin
 3. Selimttkr

  merhabalar

  Forumun Kurucuları
 4. Selimttkr

  merhabalar

  İsmi Kırmızı yazılanlar Admin, Yeşil Yazılanlar Moderatör geri kalanı üye
 5. Selimttkr

  merhabalar

  Öncelikle hoşgeldin dostum konuşmalarında daha nazik ol.Ata Serin forumun kurucularından biri
 6. Selimttkr

  Hepiniz Hoşgeldiniz

  Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz sıcak bir aile ortamı kurmamıza yardımcı olduğunuz için teşekkürler herkese iyi hobiler 🙂
 7. Selimttkr

  Herkese Selamlar

  Güzel ve sıcak bir aile ortamı hazırlamamıza ortak olduğun için teşekkürler dostum hoşgeldin
 8. Selimttkr

  Merhabalar Efendiler

  Güzel ve sıcak bir aile ortamı hazırlamamıza ortak olduğun için teşekkürler dostum hoşgeldin
 9. Selimttkr

  Cataglyphis Nodus

  Latin Adı: Cataglyphis Nodus Familya: Formicinae - Formicini Seviye: Orta Yaşadığı Bölgeler: Avrupa, Güney Avrupa, Ortadoğu Kraliçe Boyu:15-17mm İşçi Boyu: 6-16mm arası Renk: Kafa ve Gövde Kırmızı,Abdomen Siyah Asker: Yok Yedikleri Besinler: Ballı Su,Şekerli Su,Çeşitli Böcekler Nem: Beslenme Alanı (%30-50) Yaşam Alanı (%50-60) Sıcaklık: Beslenme Alanı (21-30°C) Yaşam Alanı (21-24°C) Çiftleşme Uçuşu: Haziran-Temmuz Koloni Boyutu:100 İşçi *Nodus kraliçesinin yumurtlama döneminde beslenmesi iyi bir sonuç verdiğinden ve bu türün yuvasını kendi inşa etmesini sevdiğinden dolayı test tüpüne outworld bağlanılması tavsiye edilmektedir. Outworlde kraliçenin yuvasını inşa etmesi için torf veya renksiz akvaryum kumu koymalısınız. Bu outworld sayesinde kraliçe hem çok strese sokulmadan beslenebilir hem de istediği yuvayı yapabilir. (Bazı durumlarda kraliçenin outworlde yuva yaptığı gözlemlenebilir. Çok stresli bir tür olduğundan bu duruma müdahale edilmemelidir.) **BİLGİ** Çol karıncası olarak bilinen Cataglyphis' ler en uygun koşullarda en fazla 200-300 işçiye kadar çıkabilirler. Ancak Türkiye ikliminde etrafımızda görebileceğimiz Cataglyphis tür koloniler en fazla 100-150 işçi popülasyonuna kadar çıkabilirler. Abdomenlerını kaldırıp koşarlar, bu da onlara ekstra bir hız ve atak hızı özelliği kazandırır. Agresif ve atılgan bir türdür. Bu türe ait bir kraliçe bulursanız bizce salmanızı öneririz çok pahallı ve zahmetli bir bakım kültürleri vardır. En yaygın Cataglyphis türlerindendir. Nodus' tan sonra en yaygın olarak Cataglyphis Niger gelir.
 10. Selimttkr

  Camponotus Sanctus

  Familya:Formicinae - Camponotini Bakım Seviyesi:Başlangıç Kökeni:Kuzey Afrika Kraliçe Boyu:14-16mm İşçi Boyu:7-16mm Asker:Yok Nem:Beslenme Alanı (%30-50) Yaşam Alanı (%50-60) Sıcaklık:Beslenme Alanı (18-21°C) Yaşam Alanı (21-24°C) Yediği Besin:Ballı Su, Şekerli Su, Çeşitli Böcekler Çiftleşme Uçuşu:Mart-Nisan(Bölge bölge eylül ayına kadar bu süre uzayabilmektedir.) Koloni Boyutu:10.000 üstü **BİLGİ** Bu türü Camponotus Fellah' a benzeten hobici sayısı oldukça fazladır ancak Sanctusların işçilerinin abdomenlerinin uçları siyahtır. Bu tür Akdeniz bölgesinde oldukça yaygındır. Genelde Ağustos ayında uçarlar. Çoğu böceği kabul ederler. Camponotus türlerinin larva ve pupa süreleri oldukça uzundur bu yüzden ilk işçiler için biraz sabretmelisiniz.
 11. Selimttkr

  Camponotus Vagus

  Familya:Formiciane-Componotini Kökeni:Güney-Orta Avrupa Kraliçe Boyu:14-16mm İşçi Boyu:6-13mm Asker:Yok Yedikleri Besin:Ballı Su,Şekerli Su,Çeşitli Böcekler Nem:Beslenme Alanı (%30-50) Yaşam Alanı (%50-60) Sıcaklık:Beslenme Alanı (18-28°C) Yaşam Alanı (21-24°C) Yaşam Alanı:Ölü Ağaçların İçleri Çiftleşme Uçuşu:Haziran-Ağustos Kış Uykusu:Ekim-Mart (5-8°C) **BİLGİ** Siyah renkli Camponotus türleri arasında en çekici renge ve yapıya sahip türdür. Abdomenlerinde yoğun olmak üzere çok saçlıdırlar. Biraz atılımcı bir türdür aksiyon sever. Kış uykusu zamanlarında dikkat edilinmesi gereken bir türdür az bir şans da olsa bazen atlatamama durumları vardır.
 12. Selimttkr

  Messor Capitatus

  Messorlar hasatçı bir karınca türüdür en iyi beslenme şekillerinden birisi tohumdur tohumu tüpün içine 10-15 tane atsan uzun bir süre onları yerler onun dışında 4-5 gün gibi ir ara ile şekerli su verebilirsin un kurdu çok sık vermene gerek yok ben 2,5 aylık kolonime ilk defa 2 gün önce verdim onun dışında tamamen kendi denemem olan buğday deneyebilirsin benim kolonim gayet iyi bi şekilde yedi
 • Most Puan

  • 532
  • 387
  • 385
  • 338
  • 315
×