Jump to content

Recommended Posts

Merhaba değerli hobiciler. 3d formicarium ve outworldden akvaryumlu yutong sisteme geçeceğim. Messorlarımı taşıyacağım lakin akvaryumun üstü için bariyer hazırlamam lazım. Sıvı teflon elde etmem zor o yüzden bildiğiniz ve kullandığınız karışımlarıve hangi türde kullandığınızı yazarsanız çok müteşekkir olurum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

açıkçası ben sıvı teflon kullandım sürekli beyaz bez bantın yapıştırır üstüne sıvı teflon çekerdim ama en kolay yöntem vazelin sanırım kullanan arkadaşlar vardı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zeytinyağı ve kokusuz talk pudra karışımı rahatlıkla kullanılabilir. Macun kıvamında hazırlanıp gerekli yere 2-3 cm sürmek yeterli geliyor. Yaklaşık 3-4 ayda bir de yenilersiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Herceptin, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Zeytinyağı ve kokusuz talk pudra karışımı rahatlıkla kullanılabilir. Macun kıvamında hazırlanıp gerekli yere 2-3 cm sürmek yeterli geliyor. Yaklaşık 3-4 ayda bir de yenilersiniz.

Haftada bir değilmiydi o bildiğim kadarıyla karıncalar bastıkça dökülüyor o yenilemek gerek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sistem şu karıncalar  yönlerini ve birbirlerini feromonlarla buluyorlar  genelde  oraya sürdüğün şey   kokuyu engelliyen cinsten olduğu için karıncalar geçemiyorlar. Hani göremedikleri icin basmıyorlar gibi düşün  ama her türde işe yaramaz bu onuda belirtiyim bazı türler az da olsa görür. Her neyse kokuyu engelleyecek her şey işe yarar tahminimce deneyebilirsin. Misal diş macunu belki işe yarayabilir hem kimyasal hen kokulu

• Beğendim 1
  • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 200 işçili Camponotus santcus kolonimde en başından bu yana hep zeytinyağı-pudra karışımı kullandım. Şimdiye kadar da bir kez bile o bariyeri geçebilen karınca olmadı. Malum Camponotuslar marangoz karıncası diye geçer. Ayakları ve çeneleri güçlüdür. Ona rağmen sorun yaşamadım. Macun kıvamında yapıldığından dökülme gibi bir sorunda olmuyor. Bu nedenle yenileme rahatlıkla 3-4 ayda bir yapılabilir..

• Beğendim 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest DnzGxl
Apilum, 10.03.2019 - 17:58 tarihinde yazdı:

Merhaba değerli hobiciler. 3d formicarium ve outworldden akvaryumlu yutong sisteme geçeceğim. Messorlarımı taşıyacağım lakin akvaryumun üstü için bariyer hazırlamam lazım. Sıvı teflon elde etmem zor o yüzden bildiğiniz ve kullandığınız karışımlarıve hangi türde kullandığınızı yazarsanız çok müteşekkir olurum. 

Genel olarak kullanılan yöntem: zeytinyağı ve bebek pudrasınü öyle bir karıştır ki baldan daha az akıcı kıvama gelsin. Ne kadar pudra o kadar katılaşır karışımın. Kullanmadan önce her zaman tekrar karıştır. Ayda bir yenile.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Apilum, 10.03.2019 - 17:58 tarihinde yazdı:

Vazelin de kullanabilirsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap