Jump to content

Recommended Posts

Guest Kaan.ergin

Aramıza hoşgeldin. İşallah  bu forumdan güzel bir şekilde faydalanabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kaan.ergin, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Aramıza hoşgeldin. İşallah  bu forumdan güzel bir şekilde faydalanabilirsin.

Mümkünse yaşadığınız şehri söyler misiniz?Bi' şey sorcam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Kaan.ergin

Marmaris'de yaşıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kaan.ergin, 14.03.2019 - 22:27 tarihinde yazdı:

Marmaris'de yaşıyorum.

Kusra bakmayın bildirim gelmedi.Modsunuz galiba bildirim neden gelmedi bilmiyorum,neyse.Uçus dönemi başladı mı ben de Bursa'da oturuyorum.Hiç bulamadım açıkçası bütün tavsiyelere baktım sizin öneriniz var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hoş geldiniz marmariste yavaş yavaş birkaç türün uçuşu başlamıştır diye tahmin ediyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kokunc99, 15 dakika önce tarihinde yazdı:

Hoş geldiniz marmariste yavaş yavaş birkaç türün uçuşu başlamıştır diye tahmin ediyorum 

Bursa'da yaşıyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bursa başlamış olabilir tam hakim değilim fakat 10 gün sonra vb birkaç türün uçuşları başlayabilir

• Beğendim 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün saat 12 ile 6 arası uçuş olur gibime geliyor tetikte ol   2 gündür yağmur güzelce yağıyor kanatlar ıslandı gelişim tamamlandı  zaten 1 hafta öncede uçuş oluyodu bursada tek tük bugün büyük konusmak gibi olmasında garanti olur bugün olmazsa yarın olur 

Hissediyorum 🙂

P1dd5d.jpg

• Beğendim 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RedtheLightning, 40 dakika önce tarihinde yazdı:

Bugün saat 12 ile 6 arası uçuş olur gibime geliyor tetikte ol   2 gündür yağmur güzelce yağıyor kanatlar ıslandı gelişim tamamlandı  zaten 1 hafta öncede uçuş oluyodu bursada tek tük bugün büyük konusmak gibi olmasında garanti olur bugün olmazsa yarın olur 

Hissediyorum 🙂

P1dd5d.jpg

Şuan nilüferde gezintideyim.👍

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
enesrx, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Şuan nilüferde gezintideyim.👍

Bulursan haber ver bende bi çıkayım dışarı. Gecenlerde nilüfer de bulan olmuştu. Ben teleferikteyim   bizim şansımız biraz daha zor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RedtheLightning, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Bulursan haber ver bende bi çıkayım dışarı. Gecenlerde nilüfer de bulan olmuştu. Ben teleferikteyim   bizim şansımız biraz daha zor 

Hiç uçuş yok maalesef ya da şansıma bulamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
enesrx, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Hiç uçuş yok maalesef ya da şansıma bulamadım.

Valla hocam nilüferi bilmiyorum da biim burası soğuj biraz bugün biraz zor olur bulmak yarın sicaklık 20 lere felan çıkıyor. Bi ihtimal yakalarız belki ama bunlar hep şans

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RedtheLightning, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Valla hocam nilüferi bilmiyorum da biim burası soğuj biraz bugün biraz zor olur bulmak yarın sicaklık 20 lere felan çıkıyor. Bi ihtimal yakalarız belki ama bunlar hep şans

İnşallah,umarım buluruz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RedtheLightning, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Hissediyorum 🙂

P1dd5d.jpg

bugün aradım güneşli idi bulamadım :{

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmethan, 52 dakika önce tarihinde yazdı:

bugün aradım güneşli idi bulamadım :{

Sanş işi.  Ama bugün hava soğukmuş dediklerim biraz  iddialı olmuş yarin bursada hava 20 derece pazartesi 23 civarı o zamanlar olabilir

• Beğendim 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Tunahan

Eskişehir'de %30 %50 nem ve 17°C sıcaklıkta uçuşa denk geldik iyi hobiler

15527531175797515591557677529192.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Tunahan, 47 dakika önce tarihinde yazdı:

Şansa bak be...Ben yine sorumu soracağım.Tam olarka nereleri gezindiniz de nerede gözünüze çarptı?Hani basit ve saçma gibi gelebilir ama ben ararken birşeyi yanlış ya da eksik yapıyorum.

tarihinde enesrx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Tunahan
enesrx, 46 dakika önce tarihinde yazdı:

Şansa bak be...Ben yine sorumu soracağım.Tam olarka nereleri gezindiniz de nerede gözünüze çarptı?Hani basit ve saçma gibi gelebilir ama ben ararken birşeyi yanlış ya da eksik yapıyorum.

Biz öncelikle çevremizdeki türleri teşhis ettik. Yaklaşık bir hafta sürdü. Ardından istediğimiz türün uçuş şartlarını inceledik. Bizim bulduğumuz yer 100×100 lük bir arsaydı, düzenli olarak tayin ettiğimiz yerde aramaya koyulduk. Biraz da şans etken tabii. Uçuş anında izlediğimiz kraliçeler havadan yere inince topladık. Ertesi gün arsadaki yumuşak topraklara baktık. Messor kraliçesinin açabileceği delikler bulduk. Toprağı zarar vermeden kaldırarak kraliçeyi aldık.(Koloni tespit etmek istiyorsan taş altlarına bakabilirsin ) Teşekkürler 😊

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aceleye gerek yok ben ilk hobiye başladığımda aylarca bulamadığımı hatırlıyorum, Tunahan arkadaşın dediği mantıklı fakat çok tavsiye etmem bir kraliçe toprağı kazmışsa onun yuvası orasıdır yuvasından koparmayı benim vicdanımı tam kabul edemiyor 

• Beğendim 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tunahan, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Biz öncelikle çevremizdeki türleri teşhis ettik. Yaklaşık bir hafta sürdü. Ardından istediğimiz türün uçuş şartlarını inceledik. Bizim bulduğumuz yer 100×100 lük bir arsaydı, düzenli olarak tayin ettiğimiz yerde aramaya koyulduk. Biraz da şans etken tabii. Uçuş anında izlediğimiz kraliçeler havadan yere inince topladık. Ertesi gün arsadaki yumuşak topraklara baktık. Messor kraliçesinin açabileceği delikler bulduk. Toprağı zarar vermeden kaldırarak kraliçeyi aldık.(Koloni tespit etmek istiyorsan taş altlarına bakabilirsin ) Teşekkürler 😊

Ben Bursa'da yaşıyorum konuyu biraz açar mısın nasıl teşhis ettin ki?Hem türkiyeye uygun uçuş takvimi yok bi' Almanya'nın en yakın.He tek tek kolonilere bakıp türlerine bakmış olabilirisin ben baya gezindim ama büyük koloni 2-3 tane gördüm ne betonerme yerde yaşıyorum ya.../=Tavsiyeler için teşekkürler ben eğer yeni kurulmuş bir koloni alacaksam işçileri de almayı denerdim.:D iyi forumlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Tunahan
kokunc99, 27 dakika önce tarihinde yazdı:

Aceleye gerek yok ben ilk hobiye başladığımda aylarca bulamadığımı hatırlıyorum, Tunahan arkadaşın dediği mantıklı fakat çok tavsiye etmem bir kraliçe toprağı kazmışsa onun yuvası orasıdır yuvasından koparmayı benim vicdanımı tam kabul edemiyor 

O kazarken bulduklarım en fazla yuvasını 1.5 cm kazmıştı. Şu an kraliçelerin dıştan görüldüğü üzere pek bir stres belirtisi yok gibi. Ama çok geç kalmışlarda vardı arsada bir tane bulduğum daha otların üzerinde dolanıyordu :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Tunahan
enesrx, 10 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben Bursa'da yaşıyorum konuyu biraz açar mısın nasıl teşhis ettin ki?Hem türkiyeye uygun uçuş takvimi yok bi' Almanya'nın en yakın.He tek tek kolonilere bakıp türlerine bakmış olabilirisin ben baya gezindim ama büyük koloni 2-3 tane gördüm ne betonerme yerde yaşıyorum ya.../=Tavsiyeler için teşekkürler ben eğer yeni kurulmuş bir koloni alacaksam işçileri de almayı denerdim.:D iyi forumlar

Bence en büyük etken şans biz uçuşa denk geldiğimizde arsadan ayrılıp su almaya gidiyorduk havaya baktığımda uçuşuyolardı. Ama yerini bildiğimiz için sürekli gelip bakabileceğimiz bir yer var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tunahan, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Kahin olduğum kanıtlandı o zaman

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Tunahan
RedtheLightning, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Kahin olduğum kanıtlandı o zaman

Doğrudur :DD

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap