Jump to content
Guest Seymen

Genel Sopa Böceği Bakımı

Recommended Posts

Guest Seymen

sopa-böceği_XL.jpg

Bakım Zorluğu: Kolay

Boyut: Türden türe değiklilik göstermektedir.

Yaşam Süresi: 1 yıl.

Sıcaklık: 21-24 derce

Nem:%70

Genel Bilgi: 2.500'den fazla sopa ve yaprak böceği türü vardır. Bu böcekler öncelikle savunma olarak kamufleye dayanır, bu yüzden türlere bağlı olarak ya dallara ya da yapraklara çok benzerler. Sadece bazı tür böcek böcekleri kanatlıdır ve çoğu tropik iklimlerden gelmektedir. Koyu kahverengiden / neredeyse siyahtan parlak yeşile kadar renklidirler. Küçük böcekler daha kahverengi olmaktadırlar.

Davranış: Çubuk böcekler oldukça evcil olmaktadırlar , bu nedenle elinize alışacaktır, ancak onları tutarken dikkatli olunmalıdır. Onları başparmağınızla işaret parmağınız arasında vücudunuzdan (bacaklardan değil!) Çok dikkatli bir şekilde kavrayın ve açık avucunuza yerleştirin. Günlük bakım gerektirmezler ve bakım gerektirmeden bir haftaya kadar kalabilirler. Çubuk böcekler doğal olarak gecelidir. En çok geceleri aktifler. Gün boyunca genellikle hareketsizdir rahatsız edilmedikleri sürece hareket etmezler.

Teraryum: Bir kural olarak, çubuk böceklerin, böcek uzunluğunun üç katı kadar olan bir teraryuma ihtiyaçları vardır. Cam akvaryumlar , uzun cam kavanozlar, plastik pet kaplar ve diğer benzer kaplar, yuva için iyi çalışır.

Beslenme: böğürtlen genellikle pek çok çubuk böcek için uygun bir diyet olarak kabul edilir. Diğer seçenekler arasında ahududu, alıç, meşe, gül ve sarmaşık bulunur. Bu bitkilerin taze kesilmiş dalları, kafes içindeki suya konulabilir ve kuruduktan veya tüketildikten sonra değiştirilebilir. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×