Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir. I_vote_lcap96%Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir. I_vote_lcap1%Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir. I_vote_lcap1%Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir. I_vote_lcap3%Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaşanan hava sahası ihlali üzerinden Rusya'yı bir kez daha uyardı: Sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatinedeğildir.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi ziyaret için gittiği Suudi Arabistan'da açıklamalarda bulundu.
Rus savaş uçağının önceki gün Türk hava sahasını ihlal etmesine değinen Davutoğlu, "Rusya'yı bir kez daha uyarıyoruz" diyerek şunları kaydetti:
"Gerek Suriye'deki muhalif unsurlara, ılımlı muhalefete verdikleri zarar, gerekse Türk
hava sahasına yönelik sürdürdükleri tehditkar tutum Rusya'nın menfaatine
değildir."

"İHLALLERİ ÖRTMESİ MÜMKÜN DEĞİL"
"Artık dünyada hiçbir ülke izole değil, herhangi bir yerde hava sahası ihlali olmuşsa saklamak da, olmamış bir hava sahası ihlalini var diye göstermek de mümkün değil" ifadesini kullanan Davutoğlu, "Dolayısıyla Rusya'nın şu veya bu gerekçeyle işlediği bazı ihlalleri örtmesi mümkün değil" dedi.
Başbakan, "Dün, bu çerçevede kısa süreli, çok kısa süreli bir ihlal söz konusu olmuştur. Bu ihlal hem bizim hem NATO radarlarınca tespit edilmiş bir husustur. Türkiye hiçbir şekilde Rusya ile olan gerilimi artırmak düşüncesinde değildir. Ama Türkiye hava sahasını koruma konusunda da gerekli hassasiyeti her zaman gösterir" diye konuştu.
"NİYET İYİ DEĞİL"
Rusya'nın Suriye'deki operasyonlarına ilişkin ise "niyet iyi değil'' değerlendirmesinde bulunan Davutoğlu, şunları kaydetti:
"Hava operasyonlarının devam ettiği yerlere bakıldığında Rusya'nın niyetinin hiç de iyi olmadığını gösteren hava operasyonlarıdır. Arap, Kürt, Türkmen hepsi Rusya'nın bu operasyonlarından muzdarip olan unsurlardır DEAŞ ise memnun olan taraftır." 
ÇAVUŞOĞLU: RUSYA'NIN TİPİK DAVRANIŞI
Ziyaretinde Davutoğlu'na eşlik eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da konuya ilişkin açıklaması oldu. Rusya'nın ihlali inkar etmesini eleştiren Çavuşoğlu, "Gerçeği inkar etmenin Rusya'nın tipik davranışı" dedi.
Bakan, "Daha önce Rus uçağı düştüğü zaman da 'ihlal etmedik' demişti. Şimdi de 'ihlal edilmedi' dedi. Ama Rusya'nın Türk hava sahasını ihlal ettiği açık bir biçimde tespit edilmiştir. Rusya'nın gerçeği inkar etmesi son zamanlardaki tipik yaklaşımlarından biridir" şeklinde konuştu.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]