Gündelikçi kadınların şarkıları
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Gündelikçi kadınların şarkıları I_vote_lcap96%Gündelikçi kadınların şarkıları I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Gündelikçi kadınların şarkıları I_vote_lcap1%Gündelikçi kadınların şarkıları I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Gündelikçi kadınların şarkıları I_vote_lcap1%Gündelikçi kadınların şarkıları I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Gündelikçi kadınların şarkıları I_vote_lcap3%Gündelikçi kadınların şarkıları I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Gündelikçi kadınların şarkıları

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Gündelikçi kadınların şarkıları Empty Gündelikçi kadınların şarkıları Perş. 21 Tem. - 13:04:58

Yazar : EgzotikForum

-
-

Gündelikçi kadınların da regl dönemleri vardır hanımefendiler ve beyefendiler! Evlerinizi temizlerken gün boyu, suratım bir parça asık oluyorsa mazur görünüz lütfen. Mesela üniversite çağındaki çocuklarınıza, “yatağını toplama, gündelikçi halleder” demeniz beni nasıl rencide ediyor bilemezsiniz. Yorgunluktan ölecek duruma geldiğimde, “hem parasını veriyoruz, hem de bize trip atıyor” diye düşünmeniz tamamen sizin eşekliğiniz!
Gündelikçi kadınlar da antidepresan kullanır hanımefendiler ve beyefendiler! Bana nezaketsizce Gündelikçi kadınların şarkıları Grey

seslenmeniz, beni emekçi olarak değil de kul köle olarak görmeniz, emeğimin karşılığını ödediğinizde bile küstahlaşmanız, antidepresan kullanmama etki eden nedenler arasında.

Gündelikçi kadınların da yükseklik korkuları olabilir hanımefendiler ve beyefendiler! Sekizinci, onuncu, on beşinci kattaki evlerinizdeki camların dış kısımlarını silmek için sarktığımda kalbim küt küt atıyorsa ve siz bana “tek bir leke gözükmeyecek o camlarda, ona göre ha!” diye posta koyuyorsanız, şunu bilin ki, yalnızca kadın, yalnızca emekçi, yalnızca anne değilim ben; ben 'can'ım, fakat siz kibirden ibaret bir canlısınız benim nazarımda!
Gündelikçi kadınlar da hamamböceği gördüğünde çığlık atabilir hanımefendiler ve beyefendiler! Korkmak, telaşlanmak, kaygılanmak size has değil; benim de yaşadığım, duyumsadığım olağanlıklar. Beni hor görmenizin, küçümsemenizin, aşağılamanızın gerekçesi, “bunların hepsi böyle; biraz iyi davranırsak başımıza çıkarlar!” olmamalı ve ben kesinlikle “bu” değilim ayrıca!
Gündelikçi kadınların çocukları da gitar kursuna gidebilir hanımefendiler ve beyefendiler! Kendi çocuklarınızın gitar kursuna gitmesine nasıl şaşırmıyorsam, siz de benim kızımın gitar eğitimi almasını bir hak olarak bellemelisiniz. Emeğimle geçiniyorum; dişimden tırnağımdan arttırdığımla müzik tutkunu olan can parçamı destekliyorsam, bu durumu takdir etmeseniz bile, en azından, “para bol geliyor tabi; çocuğu gitara falan göndermeler, oh ne âla!”şeklindeki yorumlarınızı tamamen sığlığınıza veriyorum!
Gündelikçi kadınlar da hayaller kurar hanımefendiler ve beyefendiler! Zengin olmak gibi bir hayalim yok; eşit olmak gibi bir hayalim var benim! Daha çok kitap okumak istiyorum; daha çok şarkı söylemek ve kızımın ezgilerini dinlemek istiyorum. Başka bir dünyaya

çalacak kızım gitarını; daha adil, daha barışçıl, tabiat anayla bütünleşmiş bir dünyaya...
Gündelikçi kadınların da şarkıları olur hanımefendiler ve beyefendiler! Hiçbiriniz duymazsınız; kendi şarkılarımı söylerim gece yarıları bir başıma fısıldayarak...
Elimde toz bezi, küçük mutluluklar düşünürüm
Kızım gitar çalacak, ben şarkı söyleyeceğim
Bizi kimse incitemeyecek, söz veriyorum sana kızım
Şimdilik inciniyoruz, içimiz paramparça
Kuşlar gibi değil hanımefendiler ve beyefendiler
Ve bizim gibi değil asla
Elimde toz bezi, çal gitarını kızım
Özgürlüğü fısıldayalım yeryüzüne ve eşitliği...

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]