FARENİN KİBRİ
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

FARENİN KİBRİ I_vote_lcap96%FARENİN KİBRİ I_vote_rcap 96% [ 915 ]
FARENİN KİBRİ I_vote_lcap1%FARENİN KİBRİ I_vote_rcap 1% [ 7 ]
FARENİN KİBRİ I_vote_lcap1%FARENİN KİBRİ I_vote_rcap 1% [ 6 ]
FARENİN KİBRİ I_vote_lcap3%FARENİN KİBRİ I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 6.05.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:51:50

» 6.05.2024 Tiyatrolar'da Bu Hafta!
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:50:39

» Fenerbahçe de istiyordu! Shane Larkin kararını verdi, imzayı attı 4 yıl daha Anadolu Efes'te
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:46:21

» Sivasspor karşısında 2 gol atan Mauro Icardi'den maçın ardından Fenerbahçe'ye gönderme!
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:41:29

» Bülent Uygun 6-1'lik mağlubiyetin ardından çok ilginç bir açıklamada bulundu! "Bilseydim Taha Akgül'ü getirirdim"
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:40:46

» Cengiz Ünder'den Fenerbahçe'ye veda ediyor! İtalyanlar yeni takımını bile açıkladı
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:39:25

» Fenerbahçe'de İsmail Kartal'a yol göründü! Yeni hoca Mourinho... Ali Koç sözlü anlaşmaya vardı, sözleşme süresi bile belli
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:38:39

» Karadeniz derbisinde Samsunspor Trabzonspor'u tam 19 yıl sonra mağlup etti! Karşılaşmanın ardından saha içi karıştı... Uğurcan Çakır'dan Markus Gisdol'e saldırı
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:36:39

» Süper Lig ekibinden Gedson Fernandes için çift haneli transfer teklifi!
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:34:30

» ''Beşiktaş'ın mülklerini satacaklar" olay yaratan iddia...
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:33:57

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

FARENİN KİBRİ

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1FARENİN KİBRİ Empty FARENİN KİBRİ Çarş. 4 Mart - 22:26:23

Yazar : EgzotikForum

-
-

Kim demiş? Hayvanlardan hiçbir şey öğrenilmez diye! İşte şimdi sevimli dostlarımızdan öğrenme vakti! Vakti zamanında bir fare, bir devenin kendi kendine bir yere doğru gittiğini görür. Hemen devenin yularını eline alır, kurula kurula devenin önünden ona yol göstermeye çalışır. Eh, deve biraz mülayim tabiatlıdır ya! Fareye hiç itiraz etmez. Tabi fare bu arada, “Ben ne pehlivan, ne yiğit biriymişim! Koskoca deveyi sürükleyip - - Küfürlü Kelime Sansür Edildi - Egzotik Forum BOT - - ürüyorum.” der kendi kendine. Deve, “Hele bir sırası gelsin! Ben o zaman senin dersini veririm.” diye düşünür ve sabırla yürümeye devam eder. Deve ile fare, az giderler uz giderler, bir ırmak kenarına varırlar. Fare, ırmağı görünce birden durur. Adeta bir hortlak görmüştür. Bir müddet sonra kendine gelir, geri geri gitmeye başlar.

Deve seslenir:

– Farecik, hayırdır! Neden vitesi geriye taktın? Sen benim kılavuzumsun, rehberimsin! Sen yürü ki, ben de ardından geleyim!
– Deve kardeş! Bu su; pek derin, pek büyük! Ben bu suda boğulurum!

Fare, deveye bunları söyler söylmesine ama su, devenin dizine geliyordu. Deve, eline geçen bu fırsatı hemen değerlendirir:

– Bu kadarcık sudan mı korkuyorsun? Su, dize ancak geliyor! Hadi, beni nereye - - Küfürlü Kelime Sansür Edildi - Egzotik Forum BOT - - üreceksen çabuk - - Küfürlü Kelime Sansür Edildi - Egzotik Forum BOT - - ür!

Fare sızlanmaya başlar: “Dizden dize fark var! Senin için karınca olan, bizim için ejderha sayılır. Senin dizine gelen su, benim boyumu yüz kere aşar!” Deve fırsatı yakalamışken hiç durur mu? Fareye hemen dersini verir:

“Öyleyse bir daha küstahlık etmeye kalkışma da canın yanmasın! Boy ölçüşemeyeceğin işlere girme! Kendin gibilerle boy ölçüş!”

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]