Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

1299!! #KnightOnline Açık.PK 1299! DESTEK PRO(UYGUNFİYAT)!!
Bilgi için tıklayın >>> [TIKLAYIN]
Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu. I_vote_lcap96%Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu. I_vote_lcap1%Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu. I_vote_lcap1%Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu. I_vote_lcap3%Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 37. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı Fenerbahçe Beko'yu 83-82 yenen Anadolu Efes kazandı!
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:27:35

» Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nin ilk haftasında sahasında Rasta Vechta'yı 103-91 mağlup etti.
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:26:57

» Batshuayi'nin PFDK'ya sevk edilme neden meğer derbide taktığı o şapkaymış!
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:26:03

» Galatasaray'ın Rigas Skola maçı kafilesi belli oldu! 2 isim kadroya dahil edilmedi
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:25:21

» Galatasaray'da beklenen performansı veremeyen Jelert ile yollar ayrılıyor!
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:24:50

» Fenerbahçe'de Allan Saint-Maximin krizi! Takım arkadaşları Mourinho'ya şikayet etti
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:23:20

» Toprak Razgatlıoğlu Aragon pistinde yine 2. oldu
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:20:16

» Satrançta dünyanın en genç büyük ustası Yağız Kaan Erdoğmuş'tan bir rekor daha
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:19:46

» Miss Turkey 2024 Güzellik Yarışması’nda Türkiye Güzeli seçilen İdil Bilgen, Bingöl'ün 2 bin 304 nüfuslu Yayladere ilçesine doktor olarak atandı. Ancak Bilgen, 15 gün dolmasına rağmen görevine başlamadı. Bilgen’in nerede olduğu ortaya çıktı.
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:18:05

» Bakımevindeki görüntüler kan dondurmuştu! İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama: 2 kişi gözaltına alındı
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 2 Ekim - 22:14:40

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Dershanelerin kapatılma kararı AYM'den dönünce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da çareyi dershanelerin adını değiştirmekte buldu. Dershane_yeni_1
Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği dershane yasağını yönetmelikle uygulamaya çalışan Milli Eğitim Bakanlığı’na, Yargıtay, “AYM’nin iptal kararı hemen uygulanmalı. İptal edilen yasanın uygulanması hukuk devletinin ihlali olacaktır” dedi.
Dershanelerin kapatılma kararından olumlu sonuç alamayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da , dershanelerin adının değiştiğini artık dershane yerine ‘özel öğretim kursları’ kullanılacağını açıkladı.
İşte Dershanelerin özel öğretim kursu adı altında tanımlandığını belirten Bakan Avcı’nın açıklamalarından satır başları:
“İsteyen tüm öğrenciler takviye kursları alabilecek. Resmi Gazete’de yönetmeliğimiz yarın çıkmış olacak. İlgili yasada dershane diye bir kurum tanımı yok. Gerek anayasa ve gerek diğer yasalarda yapılacak her türlü eğitim ve öğretimin MEB sorumluluğunda yapılması için bir tanım var. Biz eğitimden sorumluyuz. Hangi kurum nasıl tanımlanmış, açılma kriterleri nedir bunlar tanımlanıyor yasada. Yeni yönetmelik yarın çıkacak. Açma iznini vermemiz için açılış kriterlerine bakıyoruz. Özel okullar, kurslar, etüt merkezleri için geçerlidir. Biz de özel öğretim kurumlarındaki yeni değişikliklerde kursları 4 sınıfta topladık.
Dönüşene veya dönüşmek isteyen her kurum yeni yönetmelikte belirtilen kurallar çerçevesinde dönüşebilecekler. Dershaneler özel öğretim kursu adı altında tanımlandı. Özel öğretim kurumları hafta için ve hafta sonunda eğitim desteği almak isteyen öğrencilerimize hazırlanmış programlardır. Matematik, fen bilimi gibi gruplar oluşturduk. Özel eğitim kursuna dönüşmek isteyenler kurs çerçeve yönetmeliğinde sınıflandırılmış istedikleri 3 bölümden kurs açabilecekler.”

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]