Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

1299!! #KnightOnline Açık.PK 1299! DESTEK PRO(UYGUNFİYAT)!!
Bilgi için tıklayın >>> [TIKLAYIN]
Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde I_vote_lcap96%Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde I_vote_lcap1%Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde I_vote_lcap1%Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde I_vote_lcap3%Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 18.09.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:48:02

» 18.09.2024 Tiyatrolar'da Bu Hafta!
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:44:39

» Fenerbahçe Beko yeni transferi resmen açıkladı! Sarı-Lacivertliler Boban Marjanovic’i kadrosuna kattı
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:39:17

» Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Fenerbahçe derbisinin hakemi Atilla Karaoğlan'a tepki gösterdi! ''Babamın oğlu da olsa cezasız kalmayacak''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:36:24

» Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim Hatipoğlu, Eylül ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda transfer harcamaları ile ilgili açıklama yaptı. Hatipoğlu'nun iddialı sözleri ise dikkatlerden kaçmadı. İ
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:34:39

» Geçtiğimiz 2 sezonu şampiyon tamamlayan ve bu sezon da özellikle Osimhen transferiyle büyük ses getiren Galatasaray, forma satışında rekora koşuyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:33:55

» Fenerbahçe ile Galatasaray'ın hafta sonunda karşı karşıya geleceği derbi öncesi maç sosyal medyada şimdiden başladı. Sarı-kırmızılılar, Sneijder ve Hagi isimlerinin Legends serisi kapsamında özel tişörtleri satışa sundu. Sneijder'in tanıtım videosunda Fen
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:32:22

» Ali Koç karar değiştirdi! Fenerbahçe Türkiye Kupası'na katılma kararı aldı...
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:31:39

» Fenerbahçe'de İsmail Yüksek sürprizi! İtalyan devlerinin Galatasaray derbisinde gözleri onun üzerinde
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:30:57

» Derbi sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten itiraf! ''Kaybedebilirdik...''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:29:19

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Sanayi üretim rakamları 1,5 yılın zirvesinde Sanayi1
Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi, haziranda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,5 artış gösterdi. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ise bir önceki aya göre ise yüzde 2,4 arttı.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), haziran ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı.
Buna göre, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış hesaplamada, haziranda bir önceki aya göre madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 1,3, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 3,3 artarken, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi ise yüzde 3,4 azaldı.
Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi, haziranda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,5 artış gösterdi. Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde yıllık bazda, madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 6,6 azalırken, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 6,9, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 1,4 artış kaydetti.
Öte yandan, arındırılmamış sanayi üretim endeksi, haziranda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,38 arttı.
Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış ana sanayi gruplarında, haziranda aylık bazda en yüksek artış, yüzde 13,3 ile dayanıklı tüketim malı imalatında görüldü.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2015 Haziran ayına ilişkin sanayi üretim endeksi verilerini açıkladı.
Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış ana sanayi gruplarında haziranda bir önceki aya göre en yüksek artış, yüzde 13,3 ile dayanıklı tüketim malı imalatında oldu.
İmalat sanayi alt sektörleri incelendiğinde, haziranda bir önceki aya göre en yüksek artış yüzde 32,9 ile diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleşti. Bu artışı, yüzde 19,8 ile bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı, yüzde 12 ile başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman imalatı takip etti.
İmalat sanayinde haziranda bir önceki aya göre en yüksek düşüş yüzde 8,5 ile deri ve ilgili ürünlerin imalatında yaşandı. Bu düşüşü, yüzde 4,6 ile içeceklerin imalatı, yüzde 2,2 ile giyim eşyalarının imalatı izledi.
Bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi üretimi yüzde 1,6, takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ise yüzde 3,9 arttı.
TÜİK verilerine göre, sanayi üretim endekslerinin takvim etkisinden arındırılmış yıllık değişim oranları şöyle:

YılOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralıkYıllık Ortalama
20120,82,13,54,33,61,93,11,44,50,73,5-0,82,4
20131,74,32,12,80,64,94,00,76,42,44,86,83,5
20147,65,14,55,03,41,53,34,72,62,30,62,53,5
2015-2,10,94,73,82,45,5

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]