RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

1299!! #KnightOnline Açık.PK 1299! DESTEK PRO(UYGUNFİYAT)!!
Bilgi için tıklayın >>> [TIKLAYIN]
Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu. I_vote_lcap96%RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu. I_vote_lcap1%RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu. I_vote_lcap1%RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu. I_vote_lcap3%RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 18.09.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:48:02

» 18.09.2024 Tiyatrolar'da Bu Hafta!
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:44:39

» Fenerbahçe Beko yeni transferi resmen açıkladı! Sarı-Lacivertliler Boban Marjanovic’i kadrosuna kattı
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:39:17

» Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Fenerbahçe derbisinin hakemi Atilla Karaoğlan'a tepki gösterdi! ''Babamın oğlu da olsa cezasız kalmayacak''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:36:24

» Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim Hatipoğlu, Eylül ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda transfer harcamaları ile ilgili açıklama yaptı. Hatipoğlu'nun iddialı sözleri ise dikkatlerden kaçmadı. İ
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:34:39

» Geçtiğimiz 2 sezonu şampiyon tamamlayan ve bu sezon da özellikle Osimhen transferiyle büyük ses getiren Galatasaray, forma satışında rekora koşuyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:33:55

» Fenerbahçe ile Galatasaray'ın hafta sonunda karşı karşıya geleceği derbi öncesi maç sosyal medyada şimdiden başladı. Sarı-kırmızılılar, Sneijder ve Hagi isimlerinin Legends serisi kapsamında özel tişörtleri satışa sundu. Sneijder'in tanıtım videosunda Fen
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:32:22

» Ali Koç karar değiştirdi! Fenerbahçe Türkiye Kupası'na katılma kararı aldı...
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:31:39

» Fenerbahçe'de İsmail Yüksek sürprizi! İtalyan devlerinin Galatasaray derbisinde gözleri onun üzerinde
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:30:57

» Derbi sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten itiraf! ''Kaybedebilirdik...''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:29:19

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

RTÜK üyeleri için soruşturma başlatıldı ve 9 Üst Kurul üyesinin yazılı ifadesine başvuruldu. Rtuk-670
Saygı ÖZTÜRK / ANKARA
Başbakanlık Teftiş Kurulu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 7 Haziran seçim sürecinde, “RTÜK Üyelerinin yayın ilkelerini ve yayın adaletini gözetmeyerek denetim görevinden kaçındıkları” iddiası ile başlattığı ön inceleme kapsamında soruşturma başlattı ve 9 Üst Kurul Üyesinin yazılı ifadesine başvurdu.
7 Haziran 2015 günü yapılan Milletvekili Seçimi için 10 Mart 2015 tarihinde başlayan seçim süreci boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış törenleri yaparak, bu törenlerde iktidar partisi lehine, muhalefet partileri aleyhine söylemlerde bulunmuştu. Denetim dışı bırakılmıştı.
Söz konusu durum RTÜK’te tartışma yaratmış, “Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarının radyo ve televizyonlarda yayınlanması durumunda bu sürelerin iktidar partisi lehine olan sürelere dahil edilmesi” istenmiş, ancak AKP’li 5 RTÜK üyesinin karşı oylarıyla reddedilmişti.
Seçim süresince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı ve radyo ve televizyonlarda yayınlanan iktidar partisi lehinde, muhalefet partileri aleyhine yaptığı tüm konuşmalar denetim dışı bırakılmıştı.
CHP’li Oğuz OYAN’da 2 Haziran 2015 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına YSK ve RTÜK üyeleri hakkında, “Kanunla verilen yönetim ve denetim görevleri yapmadıkları” gerekçesiyle “Görevi ihmal suçu” iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.
Yazılı ifadeleri istendi
Cumhuriyet Başsavcılığı, “7 Haziran 2015 günü yapılan 25. Dönem Milletvekili Seçimi için 10 Mart 2015 tarihinde başlayan seçim süreci boyunca Sn. Cumhurbaşkanı’nın toplu açılış törenleri yaparak halka hitap ettiği, bu törenlerde İktidar partisi lehine, muhalefet partileri aleyhine açıklamalarda bulunduğu, bu durumun Anyasa ve Yasalara aykırı olduğunu” ifade ederek, “Bu durumun yayın ilkeleri öve yayın denetimine ilişkin hükümlere aykırı olduğu, buna rağmen RTÜK Üyelerinin yayın ilkelerini ve yayın adaletini gözetmeyerek denetim görevinden kaçındıkları” iddiasıyla Başbakanlık Teftiş Kurulu’ndan RTÜK Üylerinin sorgulanmalarını talep etti.
Başbakanlık Teftiş Kurulu da Başbakanlıktan aldığı onayla RTÜK Üyelerinin konuya ilişkin yazılı açıklamalarını talep etti. Başbakanlık Başmüfettişleri Ferhat Karaş, Müfettiş Cumali Aytekin ve Müfettiş Yardımcısı Enes Mermerci imzasıyla üyelere gönderilen “gizli” kayıtlı yazıda, ön inceleme konusu da belirtildi.
Demirdöğen’e RTÜK üyeliği
Ali Öztünrç’ün CHP’den milletvekili aday adayı olması nedeniyle boşaylan RTÜK üyeliğine, CHP kontenjanından gazeteci İsmet Demirdöğen getirilecek. Demirdöğen’in RTÜK üyeleği bu hafta gerçekleşecek. Hürriyet’in CHP muhabiri Okan Konuralp ise gazeteden ayrılıp CHP İletişim Başkanlığı’na geçeceği öne sürüldü.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]