Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

1299!! #KnightOnline Açık.PK 1299! DESTEK PRO(UYGUNFİYAT)!!
Bilgi için tıklayın >>> [TIKLAYIN]
Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. I_vote_lcap96%Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. I_vote_lcap1%Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. I_vote_lcap1%Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. I_vote_lcap3%Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 18.09.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:48:02

» 18.09.2024 Tiyatrolar'da Bu Hafta!
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:44:39

» Fenerbahçe Beko yeni transferi resmen açıkladı! Sarı-Lacivertliler Boban Marjanovic’i kadrosuna kattı
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:39:17

» Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Fenerbahçe derbisinin hakemi Atilla Karaoğlan'a tepki gösterdi! ''Babamın oğlu da olsa cezasız kalmayacak''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:36:24

» Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim Hatipoğlu, Eylül ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda transfer harcamaları ile ilgili açıklama yaptı. Hatipoğlu'nun iddialı sözleri ise dikkatlerden kaçmadı. İ
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:34:39

» Geçtiğimiz 2 sezonu şampiyon tamamlayan ve bu sezon da özellikle Osimhen transferiyle büyük ses getiren Galatasaray, forma satışında rekora koşuyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:33:55

» Fenerbahçe ile Galatasaray'ın hafta sonunda karşı karşıya geleceği derbi öncesi maç sosyal medyada şimdiden başladı. Sarı-kırmızılılar, Sneijder ve Hagi isimlerinin Legends serisi kapsamında özel tişörtleri satışa sundu. Sneijder'in tanıtım videosunda Fen
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:32:22

» Ali Koç karar değiştirdi! Fenerbahçe Türkiye Kupası'na katılma kararı aldı...
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:31:39

» Fenerbahçe'de İsmail Yüksek sürprizi! İtalyan devlerinin Galatasaray derbisinde gözleri onun üzerinde
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:30:57

» Derbi sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten itiraf! ''Kaybedebilirdik...''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:29:19

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

İstanbul Küçükarmutlu'da düzenlenen operasyonda evinde polis kurşunuyla hayatını kaybeden Dilek Doğan'ın davasının görülmesine başlandı.
Duruşmada davanın tutuksuz sanığı polis memuru Y.M. ifade verdi.
Operasyonda canlı bomba olduğu belirlenen Hatice Ruken Kılıç'ı aradıklarını söyleyen Y.M. şunları söyledi:
"Dilek Doğan, arama yaparken galoş giymemizi söyledi. Hareket kabiliyetimiz daralacağı için galoş giyme talebini kabul etmedim. Fakat arama yapacak ekibin galoş giyeceğini kendilerine söyledim.
Dilek ve Mehmet bana buraya neden geldiğimizi sordu. Tabi konuşmalar devam ediyordu. Ankara'daki patlamaya atfen bir şeyler diyorlardı. Ben de bu sırada Metin'e dönerek 'ben sana ne dedim' diye tepki gösterdim.
Arama yapacak ekip eve girince biz çıkmak için dışarıya yöneldik. Bu sırada Dilek, bana eliyle müdahalede bulundu. Sonra birden patlama sesi duyuldu. Ben önce silahımın patladığını düşünmedim. Dilek'in yere düştüğünü gördüm.
Silahı ben ateşlemedim. Olay sırasındaki tutum ortada. Şahısların bütün isteklerini yerine getirdim. Dilek, vurulunca hemen hastaneye yetiştirilmesini sağlamak için elimden geleni yaptım. Aile, bana ve ekibime saldırdı. Görüntülerde de var zaten. Hatta ekibimde yaralananlar bile oldu."
"26 YILLIK POLİSİM KİMSEYİ VURMADIM"

Uzun yıllar özel harekat polisi olarak görev yaptığını ve birçok operasyona katıldığını anlatan sanık Y.M, herhangi bir operasyonda daima silahının dolu ve emniyetinin açık olduğunu söyledi.

Arama yapacak ekibin güvenliğini sağlamak için önce belirlenen adrese ekibiyle girdiğini anlatan sanık Y.M, "Emekliliğime çok az bir zaman kalmışken, emeklilik planı yaparken neden böyle bir olayla mesleğime leke düşüreyim ki? Niyetim asla herhangi bir kimseyi vurmak değildi. 26 yıllık polisim bu zamana kadar kimseyi vurmadım. Benim ailem var. Çok üzgünüm. Aileye baş sağlığı diliyorum" dedi.

"KIZIMIN SUÇU VARSA DAVADAN ÇEKİLİRİM"
Duruşmada söz alan baba Metin Doğan ise, sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, sanık polis memur Y.M'nin agresif tavırlar sergilediğini savundu.

Polisin arama taleplerini kabul ettiklerini vurgulayan Doğan, "Kızımı görünce kimlik istedi. 'Hatice isimli bombacıyı tanıyor musunuz' dedi. Bizim ne işimiz olur bombacılarla. Evimizi alaşağı ettiler. Ben kendisine hakaret etmedim. Hatta görevlerini rahat yapsınlar diye yardımcı bile oldum. Canlı bombayı arıyorlar kim olduklarını bilmiyorlar mı? Eğer kızımın tek suçu varsa bu davadan çekilirim" diye konuştu.

"EVİMİZ DEFALARCA ARANDI"

Duruşmada söz alan anne Aysel Doğan da Evlerinin birçok kez polisler tarafından arandığını iddia ederek şunları söyledi:

"Kızımın sesini duyunca odanın kapısına çıktım. Sanık beni görünce tekrar içeri girdi. 'Hatice Kılıç burada mı ' dedi. Kim olduğunu sordum. 'Bombacı' dedi. Kimliklerimizi aldı, dışarıya götürdü. O kadar polis evimize geldi. Kimse Dilek'e dokunmadı. Evimize hep kadın polis gelir yatak odasını arardı. Kimse polise hakaret etmedi. Etseydik, bu hepimizi vururdu. Dilek ona dokunmadı bile. Kapıya çarptıktan sonra silah sesini duydum. Dışarıda sıktılar sandım. Kızım yere düştü."
Duruşma müşteki ve sanık avukatların taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.

Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. Dilek-dogan,35dsYWvtiEKQ6YvBIQrwIQ

DURUŞMA ÖNCESİ GERGİNLİK
İstanbul Adliyesi'ndeki duruşma öncesinde ise gerginlik yaşandı. Polis, duruşma için sabah saatlerinden itibaren adliyede geniş güvenlik önlemleri aldı. Aralarında Dilek Doğan'ın yakınlarının da bulunduğu bir grup, adliyeye girmek istedi.
Ancak polis, sadece Dilek Doğan'ın ailesinin adliyeye girebileceğini belirterek, davaya destek için gelenleri içeri almadı.
Barikatları aşmak isteyenlerle polis arasında arbede yaşandı. Polis ise boyalı mermi atarak grubu dağıtmaya çalıştı. Bu sırada bazı göstericiler de gözaltına alındı. 

Gerginlik, davanın görüldüğü İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bulunduğu 3. katta da devam etti. Doğan'ın ailesi ve avukatlar dışında duruşmaya kimsenin girmesine izin verilmemesi üzerine arbede yaşandı.

26.5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
Geçen yıl 18 Ekim'de, Sarıyer'de yasadışı sol bir örgüte yönelik operasyon yapan polis ekipleri Doğan ailesinin evinde arama yapmak istemiş; çıkan arbedede polisin silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan Dilek Doğan, 7 gün sonra hayatını kaybetmişti.
Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan polis memuru Y.M. için "ihmali davranışla kasten öldürme" suçundan 26.5 yıla kadar hapis isteniyor.
Dilek Doğan'ın ailesine ise olayın meydana geldiği evde polise mukavemetten soruşturma açılmıştı.

Sarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. Ek-fotograflar-dilek-dogan-davasi-oncesi-adliye-onunde-arbede-9641-dhaphoto9,ieoNf7JuTES6yMLS_6tWnwSarıyer'de Dilek Doğan'ın polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmesine ilişkin dava olaylı başladı. Sanık polis, ifadesinde silahı kendisinin ateşlemediğini söyledi ve "26 yıllık polisim kimseyi vurmadım" ifadesini kullandı. Ek-fotograflar-dilek-dogan-davasi-oncesi-adliye-onunde-arbede-9641-dhaphoto2,BzLRwF6oZkKFcAPi86X8_Q

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]