Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

1299!! #KnightOnline Açık.PK 1299! DESTEK PRO(UYGUNFİYAT)!!
Bilgi için tıklayın >>> [TIKLAYIN]
Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı I_vote_lcap96%Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı I_vote_lcap1%Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı I_vote_lcap1%Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı I_vote_lcap3%Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 18.09.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:48:02

» 18.09.2024 Tiyatrolar'da Bu Hafta!
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:44:39

» Fenerbahçe Beko yeni transferi resmen açıkladı! Sarı-Lacivertliler Boban Marjanovic’i kadrosuna kattı
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:39:17

» Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Fenerbahçe derbisinin hakemi Atilla Karaoğlan'a tepki gösterdi! ''Babamın oğlu da olsa cezasız kalmayacak''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:36:24

» Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim Hatipoğlu, Eylül ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda transfer harcamaları ile ilgili açıklama yaptı. Hatipoğlu'nun iddialı sözleri ise dikkatlerden kaçmadı. İ
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:34:39

» Geçtiğimiz 2 sezonu şampiyon tamamlayan ve bu sezon da özellikle Osimhen transferiyle büyük ses getiren Galatasaray, forma satışında rekora koşuyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:33:55

» Fenerbahçe ile Galatasaray'ın hafta sonunda karşı karşıya geleceği derbi öncesi maç sosyal medyada şimdiden başladı. Sarı-kırmızılılar, Sneijder ve Hagi isimlerinin Legends serisi kapsamında özel tişörtleri satışa sundu. Sneijder'in tanıtım videosunda Fen
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:32:22

» Ali Koç karar değiştirdi! Fenerbahçe Türkiye Kupası'na katılma kararı aldı...
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:31:39

» Fenerbahçe'de İsmail Yüksek sürprizi! İtalyan devlerinin Galatasaray derbisinde gözleri onun üzerinde
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:30:57

» Derbi sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten itiraf! ''Kaybedebilirdik...''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:29:19

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gana'daki İş Forumu'nda, Türkiye ile Gana arasındaki ilişkilere anlatan bir konuşma yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmasında, “Aileye verdiğimiz üstün kıymet başta olmak üzere pek çok ortak değeri paylaştığımıza inandığım Gana ile Gana halkı ile güzel yarınların bizleri beklediğine inanıyorum” dedi.
Dünya ekonomisinin zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Erdoğan, “Tüm dünyayı ilgilendiren ortak meselelerde birkaç küresel aktörün tek başlarına belirleyici oldukları dönem artık geride kaldı. Refahın ve zenginliğin uluslararası alanda adaletli bir şekilde paylaşılmadığı dünyanın kuzeyi ile güneyi arasındaki dengesizliğin azaltılmadığı bir ekonomik sistemin sürdürülebilir olma şansı yoktur. Son küresel kriz bunu açık bir şekilde ortaya koymuştu. Küresel ekonominin yeniden yapılandırılması sürecinde de sınırlı sayıdaki büyük ekonominin tüm dünyaya yüklediği maliyetlerin adil bir şekilde paylaşılması gerektiği görüşümüzü savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

THY GANA SEFERİNİ 14 ÇIKARIYOR
Erdoğan, “Şu anda Türk Hava Yolları’nın Akra’ya haftanın he günü seyahati var. Yönetim kurulu başkanımıza söyledim. Bunu haftada 7′den 14′e çıkarmak için girişimlerde bulunmalarını kendilerine söyledim. İnşallah bu adım atılır” dedi.

İSTANBUL’DAN AKRA’YA 30 ADET OTOBÜS
Erdoğan, “Karşılıklı itimat büyük önem taşır. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz Akra Belediyesi’ne, az önce yemekte sayın Cumhurbaşkanı’na da söyledim. 30 adet otobüs hibe edecekler. Yedek parçalarıyla birlikte Akra’ya gönderilecek. Bütün bu adımlarla aramızdaki dostluğu geliştirmek istiyoruz” dedi.
İSTANBUL’DAN GANA’YA METROBÜS SİSTEMİ
İstanbul’daki metrobüs sisteminin Gana’ya örnek teşkil edebileceğini belirten Erdoğan, “İstanbul’da metrobüs sistemi çok farlı bir gelişmeye kitle taşımacılığına fırsat hazırladı. Ulaştırma bakanı, bizim bu sistemimizi yerinde incelerlerse ucuz ve seri şekilde sistemin devreye alınması Akra’daki toplu taşımayı çok daha rahat hale getirecektir. Kendilerinin inceleme noktasında mutabık kaldık” açıklamasında bulundu.
“GANA’DA HEDEF 2020 YILINDA 1 MİLYAR DOLAR”
Erdoğan, “Bundan 18 yıl önce, Türkiye’nin sahra altı Afrika ülkeleri ile dış ticaret hacmi 580 milyon dolar gibi oldukça düşük bir seviyedeydi. 2015 yılında ise, 6 milyar dolar seviyesine yaklaştı. Gana ticaret hacmimizin yaklaşık 27 milyon dolar seviyesinde olduğunu düşünürsek nereden nereye geldiğimizi ortaya koyma bakımından çok önemli. Şu anda 400 milyon dolar. Hedef şimdi 2020 yılında 1 milyar dolar. Bunu sizler beraber yapacaksınız. Tabi yan gelip yatarsak bu iş olmaz. İnanıyorum iş adamlarımız turistik seyahat yapmayacak, netice alacak” ifadelerini kullandı.
“YAŞASIN TÜRKİYE GANA İŞ BİRLİĞİ”
Erdoğan, “Sayın başkan sizler burada bir güzel adım daha attınız. O da Gana’da yaşayan Müslümanlar için attığı bu adım, Millet Cami’nin yapımına yönelik tahsis ettikleri yer…2, 3 ay içerisinde burası da bitecek. Bu tahsisleri sebebiyle şahsım milletim adına çok çok teşekkür ediyorum. Yaşasın Türkiye Gana iş birliği” dedi. 

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]