Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

1299!! #KnightOnline Açık.PK 1299! DESTEK PRO(UYGUNFİYAT)!!
Bilgi için tıklayın >>> [TIKLAYIN]
Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı. I_vote_lcap96%Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı. I_vote_lcap1%Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı. I_vote_lcap1%Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı. I_vote_lcap3%Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 18.09.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:48:02

» 18.09.2024 Tiyatrolar'da Bu Hafta!
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:44:39

» Fenerbahçe Beko yeni transferi resmen açıkladı! Sarı-Lacivertliler Boban Marjanovic’i kadrosuna kattı
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:39:17

» Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Fenerbahçe derbisinin hakemi Atilla Karaoğlan'a tepki gösterdi! ''Babamın oğlu da olsa cezasız kalmayacak''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:36:24

» Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim Hatipoğlu, Eylül ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda transfer harcamaları ile ilgili açıklama yaptı. Hatipoğlu'nun iddialı sözleri ise dikkatlerden kaçmadı. İ
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:34:39

» Geçtiğimiz 2 sezonu şampiyon tamamlayan ve bu sezon da özellikle Osimhen transferiyle büyük ses getiren Galatasaray, forma satışında rekora koşuyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:33:55

» Fenerbahçe ile Galatasaray'ın hafta sonunda karşı karşıya geleceği derbi öncesi maç sosyal medyada şimdiden başladı. Sarı-kırmızılılar, Sneijder ve Hagi isimlerinin Legends serisi kapsamında özel tişörtleri satışa sundu. Sneijder'in tanıtım videosunda Fen
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:32:22

» Ali Koç karar değiştirdi! Fenerbahçe Türkiye Kupası'na katılma kararı aldı...
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:31:39

» Fenerbahçe'de İsmail Yüksek sürprizi! İtalyan devlerinin Galatasaray derbisinde gözleri onun üzerinde
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:30:57

» Derbi sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten itiraf! ''Kaybedebilirdik...''
tarafından Yazar : EgzotikForum Çarş. 18 Eyl. - 22:29:19

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık'taki doping testinin pozitif çıktığını açıkladı. Rus raketin sponsoru Nike da aralarındaki anlaşmayı askıya aldığını açıkladı.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Kadınlar dünya sıralamasının eski 1 numarası Rus tenisçi Maria Sharapova, Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda yapılan doping testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Maria Sharapova, ABD'nin Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde basının karşısına çıktı. Rus sporcu, kişisel internet sitesinden canlı yayınlanan toplantıda, sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'ta alınan doping numunesinde yasaklı maddeye rastlandığını belirtti.

Yasaklı maddeler listesine bakmamış

Kariyerinde 5 grand slam şampiyonluğu bulunan Sharapova, "Doping testim pozitif çıktı ve tüm sorumluluğu alıyorum. 'Mildronat' denen bu ilacı, doktorumun gözetiminde 10 yıldır kullanıyorum. Birkaç gün önce Uluslararası Tenis Federasyonu'ndan (ITF) bir mektup aldım ve bu maddenin diğer adının da 'meldonyum' olduğunu öğrendim. Fakat 1 Ocak'tan itibaren yasaklı maddeler listesine alındığını bilmiyordum" ifadelerini kullandı.

Rus tenisçi ayrıca "Yasaklı maddeler listesinde yapılan güncellemelerle ilgili 22 Aralık'ta Dünya Dopingle Mücadele Ajansı'ndan bir e­posta geldiği ve oradaki linke girmediği" itirafında da bulundu. 19 Nisan'da 29 yaşına girecek Sharapova, son olarak şunları söyledi:

"Çok büyük bir hata yaptım"

"Çok büyük bir hata yaptım. Dört yaşımdan beri oynadığım tenise ve beni sevenlere düş kırıklığı yaşattım. Bunun sonuçları olacağının farkındayım ama kariyerimin bu şekilde bitmesini istemiyorum. Umarım yeniden tenise dönme fırsatı verilir."

Maria Sharapova'dan birkaç saat önce de Rus buz patenci Ekaterina Bobrova da doping testi sonuçlarında yasaklı meldonyum maddesinin bulunduğunu açıklamıştı. 2016'nın ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'ın çeyrek finalinde Serena Williams'a elenen Sharapova, 2015'in eylül ayında sol kolundan sakatlanmış ve bir ay kortlardan uzak kalmıştı. Rus tenisçi, aynı sakatlık yüzünden bu sezonun başındaki Brisbane Turnuvası'nın yanı sıra şubat ayındaki Katar Açık'ı
da kaçırmıştı.

Geçici men cezası verildi

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF), farkında olmadan doping maddesi kullandığını itiraf eden kadınlar dünya sıralamasının 7. sırasındaki Maria Sharapova'ya, geçici men cezası verildiğini açıkladı.

ITF'den yapılan açıklamaya göre, Rus tenisçi Sharapova'nın, sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'ın devam ettiği 26 Ocak'ta alınan doping numunesinde yasaklı "meldonyum" maddesine rastlandı.

Teniste Dopingle Mücadele Programı (TAPD) doğrultusunda, 2 Mart'ta doping kurallarını ihlal etmekle suçlanan Sharapova'nın, hakkındaki soruşturma tamamlanıncaya kadar 12 Mart'tan itibaren tenis turnuvalarına katılması yasaklandı.

Kariyerinde 5 grand slam şampiyonluğu bulunan 28 yaşındaki sporcu, düzenlediği basın toplantısında, söz konusu ilacı 10 yıldır kullandığını ama 1 Ocak'tan itibaren yasaklı maddeler listesine alındığını bilmediğini söylemişti.

Sponsoru Nike anlaşmayı askıya aldı!

Sharapova'nın doping açıklamasının ardından 2010'da 70 milyon dolar karşılığında 7 yıllık anlaşma yaptığı sponsoru Nike da sözleşmesinin askıya aldığını açıkladı.

Nike açıklamasında üzüntülü ve şaşırmış durumda olduklarını belirtirken "Soruşturma sürecince Maria'yla anlaşmamızı askıya almaya karar verdik. Durumu izlemeye devam edeceğiz" açıklaması yaptı.

Sharapova'nın Nike ile işbirliği 11 yaşından beri sürüyordu.

TAG HEUER VE PORSCHE DE BIRAKTI

Nike'ın ardından Tag Heuer ve Porsche firmaları da Sharapova'nın sponsorluğundan çekildiklerini açıkladı.

YILDA 30 MİLYON DOLAR KAZANIYOR

Forbes'in verilerine göre Sharapova'nın, yıllık 30 milyon dolarlık geliriyle dünyada 2015'in en çok kazanan kadın sporcusu olduğu ilan edilmişti. Bu gelirin 23 milyon doları saha dışı gelirlerden gelirken, yalnızca 7 milyon dolarının tenisten gelen para olduğu belirtilmişti.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]