Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

1299!! #KnightOnline Açık.PK 1299! DESTEK PRO(UYGUNFİYAT)!!
Bilgi için tıklayın >>> [TIKLAYIN]
Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi. I_vote_lcap96%Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi. I_vote_lcap1%Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi. I_vote_lcap1%Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi. I_vote_lcap3%Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 18.09.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:48:02

» 18.09.2024 Tiyatrolar'da Bu Hafta!
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:44:39

» Fenerbahçe Beko yeni transferi resmen açıkladı! Sarı-Lacivertliler Boban Marjanovic’i kadrosuna kattı
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:39:17

» Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Fenerbahçe derbisinin hakemi Atilla Karaoğlan'a tepki gösterdi! ''Babamın oğlu da olsa cezasız kalmayacak''
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:36:24

» Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim Hatipoğlu, Eylül ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda transfer harcamaları ile ilgili açıklama yaptı. Hatipoğlu'nun iddialı sözleri ise dikkatlerden kaçmadı. İ
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:34:39

» Geçtiğimiz 2 sezonu şampiyon tamamlayan ve bu sezon da özellikle Osimhen transferiyle büyük ses getiren Galatasaray, forma satışında rekora koşuyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:33:55

» Fenerbahçe ile Galatasaray'ın hafta sonunda karşı karşıya geleceği derbi öncesi maç sosyal medyada şimdiden başladı. Sarı-kırmızılılar, Sneijder ve Hagi isimlerinin Legends serisi kapsamında özel tişörtleri satışa sundu. Sneijder'in tanıtım videosunda Fen
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:32:22

» Ali Koç karar değiştirdi! Fenerbahçe Türkiye Kupası'na katılma kararı aldı...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:31:39

» Fenerbahçe'de İsmail Yüksek sürprizi! İtalyan devlerinin Galatasaray derbisinde gözleri onun üzerinde
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:30:57

» Derbi sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten itiraf! ''Kaybedebilirdik...''
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:29:19

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Mahkeme; çocukların attıkları sloganlar için "Bu talepler hükümetin programında da var" dedi, beraat kararı verdi. Eylem-671
Asuman ARANCA/ANKARA
Ankara’da “Parasız, anadilde eğitim ile dershane ve sınavların kaldırılması” için eylem yapan 8 çocuk hakkında açılan davada mahkeme, emsal bir karara imza attı.
Ankara 2. Çocuk Mahkemesi hakimi Gökten Koçoğlu, eylemci çocukların dershanelerin kapatılması, anadilde eğitim verilmesi ve sınavların kaldırılması için slogan attıklarını belirterek, “Bu taleplerin hükümetin programında olduğu, dershanelerin liseye dönüştürülme kararı alındığı, siyasilerin dahi anadilde eğitim taleplerini gündemlerine aldıkları hususu da göz önüne alındığında, eylemcilerin katıldıkları gösteri yürüyüşünde attıkları sloganlar bakımından cezalandırılmalarının hakkaniyete uygun olmayacağı bir gerçektir” diyerek, çocukların beraatına karar verdi.
Beraat kararında ”Bir gösteri yürüyüşünde eylemcilerin yaymaya çalıştığı düşünceler toplumda bazı kişiler bakımından rahatsız edici olarak görülebilir. Bu durumda gösteri yürüyüşü yapanların karşı görüşteki kişilerden gelebilecek şiddete maruz kalma korkusu olmaksızın gösterilerini gerçekleştirebilmeleri gerekir. Demokrasilerde güvenlik güçlerinin bir görevi de, kanunlarla düzenlenen gösterilere katılan kişilerin bu görüşlerini karşı görüşteki kişilerden gelebilecek şiddete karşı da korumaktır” denildi.
11 Nisan 2010 tarihinde Kızılay Sakarya Caddesindeki trafiğe kapalı alanda toplanan bir grup öğrenci, “parasız, anadilde eğitim ile dershane ve sınavların kaldırılması” için eylem yapmıştı. Ellerinde Dev-Lis, Dev-Genç yazılı pankartlar taşıyan öğrenciler, “eşit parasız, bilimsel, anadilde eğitim”, “baskılar bizi yıldıramaz”, “sınavlar kalksın dershaneler kapatılsın”, gibi sloganlar attı.21 eylemci gözaltına alındı. Olayın ardından Ankara Başsavcılığı 8 çocuk hakkında “polise direnme, mala zarar verme, hakaret ve işyeri dokunulmazlığını ihlal” suçlarından dava açmıştı.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]