Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

1299!! #KnightOnline Açık.PK 1299! DESTEK PRO(UYGUNFİYAT)!!
Bilgi için tıklayın >>> [TIKLAYIN]
Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek. I_vote_lcap96%Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek. I_vote_lcap1%Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek. I_vote_lcap1%Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek. I_vote_lcap3%Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 18.09.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:48:02

» 18.09.2024 Tiyatrolar'da Bu Hafta!
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:44:39

» Fenerbahçe Beko yeni transferi resmen açıkladı! Sarı-Lacivertliler Boban Marjanovic’i kadrosuna kattı
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:39:17

» Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Fenerbahçe derbisinin hakemi Atilla Karaoğlan'a tepki gösterdi! ''Babamın oğlu da olsa cezasız kalmayacak''
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:36:24

» Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İbrahim Hatipoğlu, Eylül ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda transfer harcamaları ile ilgili açıklama yaptı. Hatipoğlu'nun iddialı sözleri ise dikkatlerden kaçmadı. İ
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:34:39

» Geçtiğimiz 2 sezonu şampiyon tamamlayan ve bu sezon da özellikle Osimhen transferiyle büyük ses getiren Galatasaray, forma satışında rekora koşuyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:33:55

» Fenerbahçe ile Galatasaray'ın hafta sonunda karşı karşıya geleceği derbi öncesi maç sosyal medyada şimdiden başladı. Sarı-kırmızılılar, Sneijder ve Hagi isimlerinin Legends serisi kapsamında özel tişörtleri satışa sundu. Sneijder'in tanıtım videosunda Fen
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:32:22

» Ali Koç karar değiştirdi! Fenerbahçe Türkiye Kupası'na katılma kararı aldı...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:31:39

» Fenerbahçe'de İsmail Yüksek sürprizi! İtalyan devlerinin Galatasaray derbisinde gözleri onun üzerinde
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:30:57

» Derbi sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten itiraf! ''Kaybedebilirdik...''
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 22:29:19

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Ailelere verilecek çocuk yardımı 15 Mayıs tarihinden itibaren dünyaya gelen çocuklar için uygulanacak. Düzenleme 9 gün süreyle geriye doğru işleyecek. ParaErdoğan SÜZER / ANKARA
Bu süre içinde doğan 32 bini aşkın çocuk için de aileler yardım alabilecek. Yurt dışında yabancı erkeklerle evlenen Türk anneler de çocuk yardımına hak kazanacak.
9 GÜNDE 32 BİN ÇOCUK DOĞDU
Aileleri çocuk sahibi olmaya teşvik etmek amacıyla çıkarılan doğum yardımı düzenlemesinin uygulama esaslarını belirleyen yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Düzenleme Sayıştay’ın görüşü üzerine 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren uygulanacak. Dolayısıyla doğum yardımları yönetmeliğin yayımından 9 gün önce başlamış oldu. Bu sayede çocuk yardımı alacağını bilmeden çocuk sahibi olan ailelere bir anlamda piyango vurdu. TÜİK verileri, 9 günde 32 bin civarında canlı çocuk doğumu gerçekleşmiş olabileceğini gösteriyor. 15 Mayıs’tan itibaren çocuk sahibi olan ailelerin yardımları alabilmesi için başvuruda bulunmaları gerekiyor.
YARDIM ANNEYE VERİLECEK
Doğum yardımlarının esaslarını belirleyen düzenlemeye göre, ailelere yeni doğan ilk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü ve diğer çocuklar için de 600 lira yardım yapılacak.  Yardımı alabilmek için ailelerin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri, Sosyal Hizmet Merkezi, yurt dışında konsolosluklar ile bakanlık tarafından belirlenecek yerlere başvuruda bulunmaları gerekiyor. Çocuk yardımı parası aile içerisinde sadece doğumu yapan anneye verilecek. Doğum sırasında annenin yaşamını yitirmesi halinde yardım varsa baba, baba yoksa kanuni mirasçılarına ödenecek.
ÇOCUKLU AİLELER
Düzenlemeye göre, 15 Mayıs ve sonrasında doğan çocuklar için yapılacak ödemede, bu tarihten önce doğmuş çocuk sayısı ve sıralama dikkate alınacak. Buna göre, bu tarihten önce örneğin iki çocuğu olan bir aile yeni doğan çocuğu için üçüncü çocuk yardımı olan 600 TL verilecek. Evlat edinilen çocuk için yardım yapılmayacak. Ancak daha önce çocuk evlat edinmiş bir aile bugün ilk çocuğunu yaparsa ilk çocuk parası olan 300 lira yerine ikinci çocuk için öngörülen 400 lira yardım alacak.
ALMAN BABAYA DA YARDIM VAR
Ailelerin çocuk yardımından yararlanabilmesi için annesi ya da babasından en az birinin Türk olması gerekiyor. Aynı şekilde mavi kart sahibi aileler de yardıma hak kazanıyor. Yurt dışında yaşayan ve eşlerden en az biri Türk olan aileler konsolosluklara başvurarak çocuk yardımı alacaklar. Buna göre, örneğin Almanya’da bir Alman vatandaşıyla evlenip çocuk doğuran Türk anne, bu yardımları almaya hak kazanacak.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]