Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ]
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ] I_vote_lcap96%Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ] I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ] I_vote_lcap1%Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ] I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ] I_vote_lcap1%Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ] I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ] I_vote_lcap3%Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ] I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Fenerbahçe Beko, EuroLeague’de Final Four’a yükseldi!
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:20:05

» Galatasaray'ın eski oyuncusu Jo Alves, takım otobüsünde tutuklandı!
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:19:01

» Galatasaray'a UEFA'dan kötü haber geldi! Ret yediler...
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:18:29

» Beşiktaşlıların beklediği isimden kötü haber! Feyyaz Uçar, Di Maria'nın listelerinde olmadığını açıkladı
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:16:04

» Ziraat Türkiye Kupası'nda finalin adı belli oldu! Fatih Karagümrük'ü 4-0 mağlup eden Trabzonspor, Beşiktaş'ın rakibi oldu...
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:15:26

» Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı... Kalben'den açıklama geldi!
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:13:46

» Merve Taşkın'a gelen mesaj şaşırttı! "Eşimi test etmek istiyorum" deyip...
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:12:32

» İstanbul'da uyuşturucu operasyonu... Ünlü şarkıcı Kalben gözaltına alınmıştı! İfadesi ortaya çıktı: "İçiciyim ben, satmıyorum”
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:11:40

» 3 ödül birden aldı ama yetmedi! Yalı Çapkını'nın güzeli Afra Saraçoğlu’na okul hayatı sorulunca... O değil annesi gerildi
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:10:20

» 1 milyon Euro'ya Yunanistan'dan ev almıştı! Demet Özdemir fiyatlara isyan etti
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:09:28

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Flash İle Buton Yapımı + [ Görsel Anlatım ]

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Entegre

Entegre
Egzotik Forum Emekçisi

Takıldığınız Yerler Olursa Bildirmeniz Yeter.

1. Flash’ı açın. Yeni bir sayfa oluşturun.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2. Insert > New Symbol (Kısayol: Ctrl + F8) ile yeni bir Buton ekleyelim.
3. Karşımıza çıkan ekranda:
Name: Butonun ismi.
Type: Ekleyeceğimiz Symbol’ün tipi. Biz buton yapacağımız için Buton seçeneğini seçtik.
Bu seçimleri yaptıktan sonra Ok tuşuna basalım.

4. Karşımıza çıkan ekranda butonun iç yapısı görünmektedir.
Up: Butonumuzun normal halidir.
Over: Farenin buton üzerine geldiği zamanki halidir.
Down: Faremiz ile butona basıldığı zamanki durumudur.
Hit: Butonumuzun çalışma alanıdır.

5. Butonumuzu oluşturmaya başlayalım. Klavyeden T harfine basarak yada Flash’ın solundaki Tool (Araşlar) kısmından resimdeki aracı seçelim. Ekrana “Anasayfa” yazısını ekleyelim.
6. Butonumuzun iç yapısını oluşturan Framelerden Up bölümü
bir anda içinde siyah bir nokta bulunan ve arka planı gri bir hale
geldi. Bu Frame doludur anlamına gelir. Eklediğimiz yazı şuanda sadece
butonumuzun Up halinde var. Yazıyı Over ve Down’ a da taşımamız gerekecek. Bunun için Up Frame’i seçiliyken (Fare ile bir defe normal tıklayarak) klavyeden F6 tuşuna basılabilir ya da Up Frame’inde iken sağ tıklayarak Insert Keyframe yapılabilir. Bu işlemi Down ve Hit kısmına kadar yapabilirsiniz.

7. Butonumuzun Up, Over, Down hallerini hazırlamaya başlayalım. Up halinde nasıl olmasını istiyorsak Up Frame’ine gelerek yazıyı seçelim.

8. Yazıyı seçtiğimizda programın alt kısmında Properties Penceresi açılacaktır. Eğer bu pencere sizde açık değilse klavyeden Ctrl + F3 e basarak programda aktif hale getirebilirsiniz.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Resim yeniden boyutlandırıldı. Tıklayarak resmin büyük halini görebilirsiniz. Resmin orjinal boyutu 675x154.

9. Butonumuzun Up halindeki rengi sabit kalsın. Burada Properties mnüsünde hiçbir değişiklik yapmayalım.
10. Aynı şekilde Up halindeki Anasayfa yazısının özelliklerini açığımız gibi Over halinde ki Anaysafa yazısının özelliklerini açalım ve yazının rengini yeşil yapalım.
11. Down halindeki yazının renginide kırmızı yapalım.
12. Hit kısmına gelelim. Restangle Tool aracını seçerek Anasayfa yazısının üzerine bir dikdörtgen çizelim.
13. Hit alanından kısaca bahsedelim. Anasayfa butonumuzun
çalışma alanı yukarıdaki resimdeki gibidir. Yani butonun arka
planındaki siyah alan içerisine geldiğimizde butonumuz aktif hale
gelecektir.
14. Scene 1 ‘ e tıklayarak sayfamızın girişine
gelelim. Ekran boş olarak görünecektir. Hazırladığımız buton Flash
içerisindeki kütüphanemizde (Library) içerisindedir. Butonumuzu kütüphaneden alıp sayfamıza eklemek için Library penceresini açalım. Sizde açık değilse Library klavyeden Ctrl + L tuşlarına basarak açabilirsiniz.
15. Library penceresi açık iken içerisindeki anasayfa isimli butonumuzu seçip fare yardımı ile sürükleyerk sayamıza ekleyelim.
16. Sayfamda iken Ctrl + Enter tuşlarına basarak butonumuzun çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]